TCG Anadolu’ya ziyaretler devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük savaş gemisi, yerli ve milli üretim TCG Anadolu’yu görmek için limana gelenler, güvenlik kontrolünün ardından saat 10.00’dan itibaren gemiye alındı.

Gruplar halinde gemiyi gezen vatandaşlardan bazıları, cep telefonlarıyla gezdikleri yerlerin görüntülerini çekti. Bazı ziyaretçiler ise hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaretçilerden Büşra Aktaş, TCG Anadolu gemisini çok beğendiğini, bu nedenle göğsünün kabardığını ifade etti.

Aktaş, bu geminin Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin göstergesi olduğunu dile getirerek, “Milli olması bize daha çok gurur verdi. Gücümüzün, kuvvetimizin ne kadar arttığını görüyoruz. Savunmayı bıraktık, artık taarruza geçtik. Taarruzun da ne kadar geliştiğini görüyoruz. Bu gemi göğsümüzü çok kabarttı, çok mutlu olduk. Allah razı olsun, devletimize zeval ziyan vermesin. Askerimize güç kuvvet versin” dedi.

Eşiyle birlikte Denizli’den İstanbul’a gelen Saliha Kul, TCG Anadolu’yu gezerken gurur duyduğunu belirtti.

Kul, çok mutlu ve huzurlu olduğunu anlatarak, “Sevincimden içimden ağlamak geliyor. İnanın o kadar mutluyum. Anlatılacak gibi değil” diye konuştu.

Eşi Adnan Kul ise TCG Anadolu gemisini çok beğendiğini dile getirdi.

Ailesiyle birlikte Sarayburnu Limanı’na gelen Süleyman Sarıkamış, gemide Türkiye’nin büyüklüğünü ve Türk milletinin güçlülüğünü gördüğünü aktardı.

Ziyaretçilerden Zübeyde Kaymak ise Türk vatanında böyle bir geminin olmasından gurur duyduklarını kaydetti.

Serpil Karahan da böyle büyük bir gururu gençlerin görmesi gerektiğini belirtti.

TCG Anadolu gemisi, saat 18.00’e kadar ziyaret edilebilecek. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx