Özel okulda taciz skandalı

FERİT ZENGİN/HABER MERKEZİ- 3 çocuğun tacizi sınıf öğretmenlerine anlatması sonucu skandalın ortaya çıktığı belirtilirken okul yönetiminin olayın üstünü kapatmaya çalıştığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre yönetim olayın duyulması sonrası öğretmenin iş akdini fesh edip görevine son verdi, durumu emniyete ve velilere bildirmedi.

Veliler ihbar etti

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, okul yönetiminin sessizce kapatmaya çalıştığı olaydan haberdar olan veliler, soluğu poliste aldı. 100’e yakın veli Çekmeköy Emniyet Müdürlüğü’ne giderek öğretmenden ve okuldan şikâyetçi oldu. Velilerin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri şüpheli B.G.’yi gözaltına aldı.

Kaçak çalışıyordu

Yapılan incelemede İranlı öğretmenin Kasım 2024’e kadar oturum izninin bulunduğu ancak çalışma izninin olmadığı ortaya çıktı. Zanlı ifadesinin ardından adliyeye sevk edilirken okul idaresi hakkında suçu bildirmeme ve kaçak işçi çalıştırmaktan adli ve idari işlem başlatıldı. Okulun bağlı olduğu şirket yöneticilerinin de soruşturma kapsamına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx