Olcay Şahan, genç futbolculara tecrübelerini aktarıyor

AA

Kariyerinde ile formalarını giyen ve A Milli Futbol Takımı ile 29 maça çıkan Olcay Şahan, Batıkent Tesisleri’nde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Şahan, Ankaraspor’un daha önce “Osmanlıspor” ismiyle UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele ettiğine işaret ederek, şunları dedi:

Ankaraspor’u ait olduğu yere taşımak istiyoruz. Ankaraspor’u önce bir üst lige, daha sonra da Süper Lig’e taşımayı hedefliyoruz.

“Tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum”

Tecrübeli orta saha oyuncusu, Başkent ekibinin genç futbolculara önem verdiğinin altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

Ankaraspor’un misyonu genç oyuncuları yetiştirip, Türk futboluna kazandırmak. Burada da Sayın Başkanımızı ön plana çıkartmak zorundayım. Çünkü onun emeği, onun başarısı. Burada ağabey, kaptan olarak elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Genç futbolcuları Türk futboluna kazandırmak için tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum. Saha içinde ve dışında destek olmaya çalışıyoruz.

“Her zaman ağabeylik yaptığımı herkes biliyor”

Milli takımda giydiği formanın genç futbolculara örnek olması için tesislere asılmasıyla ilgili soru üzerine Olcay Şahan, şu şekilde konuştu:

Geçen sezon bunun örneği var zaten, İlhami Siraçhan Nas Galatasaray’a transfer oldu. O formayı Sayın Başkanımızın asması benim için büyük bir gurur. Milli takımda giydiğim formanın tesislere asılması bütün gençlere örnek. Takım kaptanlarının oraları görüp yaşaması genç futbolcular için motivasyon. Beşiktaş ve Trabzonspor’da da gençlere sahip çıkmamla zaten hep ön plandaydım. Her zaman ağabeylik yaptığımı herkes biliyor.

“Şimdiden ne yapılması gerektiğini öğretmeye çalışıyorum”

Süper takımlarında teknik direktörlük yapan çok sayıda arkadaşı olduğunu ve onlara genç futbolcuları takip etmeleri gerektiğini tavsiye ettiğini belirten Olcay, sözlerini şöyle sürdürdü:

Son haftalarda da görüyorum; sürekli Süper Lig’den genç oyuncularımızı izleyen kulüpler var. Beğenenler çok. Her maç başka biri gelse, her defasında başka bir oyuncuyu beğenirler. O kadar genç yetenekli oyunculara sahip bir takımımız var. O takımlara transfer olduklarında orada yaşayacaklarını şimdiden aktarmaya çalışıyorum. Orada geriye düşmesinler diye şimdiden ne yapılması gerektiğini öğretmeye çalışıyorum. Tecrübelerimden bahsediyorum ki oraya gittiklerinde zorluk yaşamasınlar.

Hayalleri arasında teknik direktörlük de var

Olcay Şahan, aktif futbol hayatını sonlandırdıktan sonra kariyerine teknik direktör olarak devam etmek istediğini söyledi.

Birlikte futbol oynadığı birçok arkadaşının teknik direktörlük yaptığını dile getiren Olcay, şu şekilde konuştu:

Teknik direktörlük hedefim tabii ki var. Futbola ara verdiğim dönemde A lisansımı aldım. Hedefim hoca olmak, Türkiye’deki genç futbolcuları geliştirmek. Hedeflerimin içinde hocalık var ama şu an önceliğim Ankaraspor’u bir üst lige taşımak. Emre, Burak, Selçuk, Arda Hoca gibi benim de ileride hedefim teknik direktörlük. Onlarla saha kenarında hoca olarak rekabete girmek, rakip olmak benim bir sonraki hayalim.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx