Netflix’ten depremzede öğrencilere ‘Kısa Dizi Yazım Atölyesi’

Netflix, “Türkiye’deki kreatif sektörün geleceğini şekillendirecek gençler yetiştirmek üzere” yeni bir atölye çalışması başlattı. İlk kez gerçekleştirilen ‘Netflix Kısa Dizi Yazım Atölyesi’nin kontenjanı tümüyle deprem bölgesindeki üniversitelerde okuyan öğrencilere ayrıldı.

Katılımcılar arasında İnönü Üniversitesi’nden 5, Harran Üniversitesi’nden 4, Gaziantep Üniversitesi’nden 4, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden 3, Çukurova Üniversitesi’nden 3 ve Akdeniz Üniversitesi’nden 1 olmak üzere toplam 20 öğrenci yer alıyor.

Bir yıl boyunca devam edecek eğitimin ilk aşaması, Antalya’da gerçekleştirildi. Öğrenciler bu aşamada uluslararası dizi/film yönetmeni ve yapımcısı Luke Eve ve senarist Melisa Üneri’den eğitim aldı. Sonraki aşamalarda öğrenciler Netflix ekibi ve Türkiye’nin önde gelen sanatçıları tarafından verilecek online eğitimlere katılacaklar. Atölye sonunda ise öğrenciler geliştirecekleri kısa dizi projelerini Netflix Türkiye ekibine sunma fırsatını yakalayacaklar. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx