Eski CEO Jack Dorsey’den kısıtlama yorumu: Twitter’ı yönetmek zordur

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Twitter’da, dün akşam saatlerinde kullanıcılar erişim sorunu yaşadı. Bu sırada Twitter’ın sahibi Musk Twitter için “kullanım sınırı” uygulamasının başladığını duyurdu. Onaylı kullanıcılara 6.000, onaylanmamış kullanıcılara 600 tweet görüntüleme sınırı getirdi. Sınırı aşan kullanıcılar limit uyarıları ile karşılaşınca tepkilerini yine platform üzerinden gösterdi. Bunun üzerine limitler onaylı hesaplar için 10.000, onaylanmamış hesaplar için 1.000 şeklinde revize edildi.

Twitter’ın eski CEO’su jack Dorsey, Twitter üzerinden şunları paylaştı:

“Twitter’ı yönetmek zordur. Bu stresli olayı kimsenin yaşamasını istemem. Ekibin içerisinde bulunduğu kısıtlamalar altında elinden gelenin en iyisini yaptığına inanıyorum ki bu kısıtlamalar çok yoğun. Kararları uzaktan eleştirmek kolay… Ki ben de bundan suçluyum… ama amacın Twitter’ın geliştiğini görmek olduğunu biliyorum. Gelişecek de.

Ve umarım bu yükü hafifletmek için bitcoin ve nostr gibi sansüre gerçekten dirençli açık protokoller üzerine inşa etmeyi düşünürler. Herkes için iyi ve açık interneti korumak kritik bir konu”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx