Doğuş Otomotiv, D-Charge markası ile elektrikli araç şarj istasyonları kuracak

Doğuş Otomotiv’in elektrikli şarj istasyonu kurmak için geçtiğimiz mayıs ayında kurduğu Doğuş Şarj Sistemleri Pazarlama ve Ticaret Şirketi’inin D-Charge markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı lisans başvurusu onaylandı.

Doğuş Otomotiv çatısı altında hizmet verecek olan D-Charge, şirketin distribütörlüğünü üstlendiği markalarının yetkili satıcı ve yetkili servislerine, Doğuş Grubuna bağlı yatırım ve iştirakler başta olmak üzere markaların ihtiyaç duyduğu tüm noktalara Elektrikli Araç Şarj sistemlerinin kurulumu ve bunların servisi hizmetini sunacak.

Doğuş Otomotiv tarafından aktarılan bilgilere göre D-Charge, elektrikli araçların daha fazla kullanımını desteklemek ve Türkiye’nin sürdürülebilir geleceğine katkıda bulunmak amacıyla, son teknoloji şarj sistemlerini kullanarak ürün ve hizmet kalitesi anlamında yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı ve karbon salımını azaltan çözümleri yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

D-Charge’ın 2024 yılının ilk çeyreğinden itibaren, Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerinde yer almayı hedeflediği belirtiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx