Canlı yayında ‘3.5 atıyor’ tartışması: ‘Haddini aştı’

CHP Genel Merkezi’ne başlattığı yürüyüşle ilgili açıklamalar yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tv100 canlı yayınına katıldı.

Moderatörlüğünü Erdoğan Aktaş’ın yaptığı programda Özcan’ın kullandığı ifadelere “ölçüsüz” değerlendirmesi yapan hukukçu Rezan Epözdemir ile Özcan arasında tartışma yaşandı.

‘GENEL MERKEZDE 3,5 ATIYORLAR’

Programda konuşan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1,5 yıldır telefonlarına dönüş yapmadığını belirten Özcan, “CHP Genel Merkezi’ne alınmazsam orada toplanan kalabalıkla birlikte basın açıklamasını yapıp, oradan ayrılırım. İçeri alırlarsa da ‘sen niye bu kadar mesafeyi yürüdün?’ derlerse düşüncelerimi net bir şekilde kendileriyle paylaşırım. İçeri alacaklarını sanmıyorum” diye konuştu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a da tepki gösteren Özcan, “Öztrak ‘ateş olsa cürmü kadar yer yakar’ demiş, aklınca küçümsüyor. Halkım deyimiyle söylüyorum; şu anda genel merkezde 3,5 atıyorlar. Sayın Genel Başkan tatilde, MYK yöneticileri bu yürüyüş acaba nasıl sona erecek, dip dalgası ne kadar büyük bunun derdindeler” ifadelerini kullandı.

‘HADDİNİ AŞTI’ TARTIŞMASI

Özcan’ın üslubunu eleştiren Epözdemir, “Kullandığı ifadelerin de ölçüsüz ve orantısız olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Epözdemir’e yanıt veren Özcan ise, “Sayın Rezan Bey üslup konusunda beni haddinden fazla uyardı diye düşünüyorum” dedi.

Özcan’ın yanıtına tepki veren Epözdemir, “O haddi siz mi belirliyorsunuz? Benim nasıl uyaracağımı siz mi belirliyorsunuz? Sayın Özcan siz bana ‘haddinizi aştınız’ diyemezsiniz. Karşınızda başka insanlar yok. Bana bunu söyleyemezsiniz. Haddinizi bilin” ifadelerini kullandı.

İkili arasında canlı yayında karşılıklı polemik yaşandı. Tartışmayı moderatör Erdoğan Aktaş sonlandırdı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx