BRC-20 Çılgınlığı Artıyor: ORDI ve Bu Coinler Zıpladı!

Kripto para birimlerinin öncüsü Bitcoin, BRC-20 tokenlerinin popülaritesi yeni zirvelere ulaştıkça tıkanıklıktaki artışla boğuşuyor. Aşırı yüklenen ağ, 280.000’den fazla onaylanmamış işlemden oluşan bir birikim yaşıyor ve bu da kullanıcılar ve traderlar için işlem sürelerinin ve maliyetlerin artmasına neden oluyor. Bu sırada, ORDI ve çeşitli BRC-20 coinleri uçmaya devam ediyor. İşte detaylar…

Bitcoin ağı baskı altında

Mempool.space’den alınan verilere göre, Bitcoin ağının mempool’u 300 MB’ı aşarak 1.57 GB’a ulaştı ve bu da sistem üzerinde önemli bir zorlanma olduğunu gösteriyor. Mempool, Bitcoin’in işlemler için “bekleme alanı” olarak işlev görür. Ayrıca mevcut durumu BRC-20 tokenlerinin artan popülaritesinin etkisini yansıtır. Mempool doldukça, node’lar işlem ücretlerine göre işlemlere öncelik vermekte. Yani bu da gerçek işlemler için maliyetlerin artmasına neden olmaktadır. Şu anda, işlem ücretleri önceliğe bağlı olarak 14 ila 16,50 dolar arasında değişmektedir.

Bu sırada Dune Analytics, BRC-20 minting’inde günde 450.000’i aşan önemli bir artış olduğunu bildirdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi BRC-20 token standardı, Bitcoin Blockchain’inde fungible tokenların basılmasına ve transfer edilmesine olanak tanıyan sıra yazılarını kullanır. Faaliyetlerdeki bu artış, ORDI gibi coinlerin yükselişiyle geliyor. Ayrıca bu yılın başlarındaki benzer bir eğilimi yansıtıyor. Ayrıca ağ için yinelenen bir zorluğa işaret ediyor.

ORDI, sürüye liderlik ediyor

Ordinals (ORDI) BRC-20 tokenı, 1 milyar doları aşan piyasa değerine ulaşarak öncü olarak ortaya çıktı. Bu kilometre taşı, ORDI’yi türünün böyle bir değere ulaşan ilk örneği haline getiriyor. Geçtiğimiz ay yüzde 700’lük şaşırtıcı bir artışla ORDI’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65,18 dolara yükseldi. Böylece coin, kripto para piyasasındaki konumunu sağlamlaştırdı. Bitcoin üzerine inşa edilen bir protokol olan Stacks da kayda değer bir artış yaşadı. Ayrıca STX fiyatları geçtiğimiz hafta yüzde 50 artarak şu anda 1,15 dolardan işlem görüyordu.

ORDI coinin dikkat çekici yükselişi, yakın zamanda büyük bir kripto para borsası olan Binance’de listelenmesine bağlanıyor. Listelemenin ardından ORDI’nin değeri %700’ün üzerinde bir artış gösterdi. Böylece 1,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Token’ın işlem hacmi %12,77 oranında artarak yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösterdi. Bu sırada, piyasa değeri ile en büyük BRC-20 coinlerinde aşağıdaki gibi yükseliş eğilimi var:

Geleceğe bakış: Fiyatta neler bekleniyor?

4 saatlik grafikte ORDI güçlü yükseliş göstergeleri sergiliyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) önümüzdeki saatlerde yükseliş momentumunun devam edeceğini gösteriyor. Bu olumlu piyasa duyarlılığı, BRC-20 tokenlarına yönelik artan yatırımcı ilgisini yansıtıyor. Ayrıca potansiyel olarak daha fazla tokenın kripto para alanında öne çıkmasının önünü açıyor. Bitcoin ağı tıkanıklıklarla boğuşurken, kripto para topluluğu bu zorlukları nasıl aştığını ve BRC-20 gibi token standartlarının gelişen ortamına nasıl uyum sağladığını yakından izleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx