Antalya’da falezlerden düşen 2 genç öldü

İHA

Yılbaşı gecesi Antalya’da Muratpaşa ilçesindeki Karaalioğlu Parkı’na arkadaşları ile eğlenmeye giden Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi 1. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Burak Gelir ile Sosyal Bilimler MYO Büro Hizmetleri ve Sekreterlik 1. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Hilal Öğütlü, parktaki tarihi Hıdırlık Kulesi yakınlarında falezlerin üzerine çıktı.

İki genç, yaklaşık 40 metre yükseklikten kayalık zemine düştü.

2 genç de hayatını kaybetti

Olayı görenlerin vermesi üzerine bölgeye itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede iki gencin cesetleri bulundu. İtfaiye ekipleri ve deniz polisinin çalışmasıyla olay yerinden alınan cesetler, incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Üzücü olay karşısında bir paylaşım yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, “Yıla maalesef çok kötü bir haber ile başladık. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencimiz Burak Gelir ile Sosyal Bilimler MYO öğrencimiz Hilal Öğütlü’nün vefat haberlerini büyük bir üzüntüyle öğrendim.

Her ölüm zor ancak yaşamının baharında iki gencimizi kaybetmek daha da üzücü. Öğrencilerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Akdeniz Üniversitesi ailemizin başı sağ olsun.” ifadelerine yer verdi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx