Xiaomi otomobil tarafında da kendisini aştı

Xiaomi, resmi bir blogda, Pilot Technology adlı tamamen dahili olarak geliştirilen yeni otonom sürüş çözümünü tanıttı. Şirket, otonom sürüş teknolojisinin ilk Ar-Ge aşamasının geliştirilmesine 3,3 milyar RMB yatırım yapma sözü verdi.

İlk aşamadaki Ar-Ge ekibi için Xiaomi, dünyanın dört bir yanından 500’den fazla uzmanı işe aldı. Şirket, ilk olarak Mart 2021’de akıllı elektrikli araç segmentine girişini duyurmuştu.

Jun, tanıtım sırasında otonom sürüş teknolojisinin canlı bir yol testi videosunu da yayınladı. Test videosu, U-dönüşleri, döner kavşaklar ve sürekli yokuş aşağı sürüş dahil olmak üzere birden fazla senaryoda teknolojinin güvenli ve akıllı destekli sürüş yaklaşımını sergiledi. Pilot Teknolojisi gelişmiş algoritmalarla birlikte gelir. Araç kapsamlı listesine eklendiği şekilde bir dizi senaryoyla başa çıkabiliyor.

Xiaomi otomobil tarafında da kendisini aştı

Jun, “Xiaomi’nin otonom sürüş teknolojisi proje beklentilerin ötesinde ilerleme kaydetti” dedi.

Uzun vadeli endüstriyel stratejik yeteneklere odaklanmak için Xiaomi, 2 milyar RMB daha yatırım yapacak. Bu, otonom sürüş alanında ondan fazla yukarı ve aşağı işletmeyi içerecek. İşletmeler altında Xiaomi, çekirdek sensörler, çekirdek aktüatörler, etki alanı denetleyicileri ve daha pek çok şeyden sorumlu olacak.

Xiaomi Pilot Technology, ilk aşamasında 140 test aracından oluşan bir filo oluşturmak için çalışıyor.

Proje, Xiaomi’nin tüm temel alanları kapsayan otonom sürüş teknolojisine kendi geliştirdiği tam yığın yaklaşımını benimseme girişimi olacak. Bununla, otonom sürüş algoritmaları, kullanıcı ihtiyaçlarına göre hızlı bir şekilde uyum sağlayacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.