Vedat Muriç için resmi açıklama!

Spor Toto Üstün Lig’de Fenerbahçe formasıyla başarılı bir dönem geçirdikten sonra mesleğine 17.5 milyon Euro bedelle transfer olduğu İtalyan takımı Lazio’da devam eden Vedat Muriç, transferde hareketli günler geçiriyor. Muriç, geçen dönemi Mallorca’da kiralık olarak geçirmişti. Yakın vakitte Galatasaray ile de anılan Kosovalı forvet için Mallorca’dan bir açıklama geldi.

“VEDAT MURİÇ’TEN ŞAD KALDIK”

Okbaleares’e konuşan Mallorca’nın sportif yöneticisi Pablo Ortells, ocak ayında 12 milyon Euro opsiyon ile kiralanan 28 yaşındaki Muriç’in geleceği hakkında konuştu. Ortells, “Ocak periyodunda piyasa epeyce karışıktı. Biz Muriç’in farklı bir profil olduğunu düşündük. Gerçek şu ki ondan mutlu kaldık. Pekala burada kalır mı? Daha evvel söylediğim üzere; performansından mutluyuz. Lakin onu kalmaya ikna edip edemeyeceğimizi göreceğiz” dedi.

“12 MİLYON EURO VERMEMİZ ÇOK ZOR”

Transferde bir stratejilerinin olduğunu belirten Mallorca yöneticisi, “Bizim gayelerimiz var. Kontrat imzalarken hem kendisi hem de Lazio ile mutabakata varıldığı hakikat. Fakat; Mallorca’nın 12 milyon Euro ödemesi çok sıkıntı. Her kuralın tekrar müzakere edilmesi gerekiyor” sözlerini kullandı.

“MURİÇ’İN KALMASI İÇİN 3 TARAFIN MUTABAKATI ŞART”

Öte yandan Pablo Ortells, “Farklı formüller arıyoruz lakin Vedat’ın Mallorca’da devam edebilmesi için 3 tarafın muahedesi kaide. Bu yalnızca bize bağlı olmayan bir durum. Onu ekipte tutmaya çalışacağız ancak futbolun kurallarının neler olduğunu da âlâ biliyoruz” açıklamasını yaptı.

KOSOVALI GOLCÜNÜN PERFORMANSI

2021-22 döneminde Vedat Muriç, Mallorca formasıyla 17 maçta 5 gol ve 3 asistlik performans sergiledi. Lazio’da 15 maçta gol atamayan futbolcu, İtalya’da sert tenkitlere maruz kalmıştı. 2020-21 döneminde Lazio’da 36 maçta 3 gol üreten Muriç, 2019-20 döneminde Fenerbahçe formasıyla 36 maçta 17 gol 6 asistlik katkı yapmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.