Sırp çete başkanı suikastında 12 kuşkulu yakalandı

Sırbistan’da kırmızı bültenle aranan, ülkenin en büyük cürüm örgütlerinden ‘Skaljari’ çetesinin başkanı Jovica Vukotiç, İstanbul’da uğradığı silahlı atakta öldürüldü.

8 Eylül gecesi Jovica Vukotiç arabayla seyir halindeyken motosikletli şahısların silahlı saldırısına uğradı. Vukotiç olay yerinde öldü, o sırada araçta bulunan eşi, çocuğu ve sürücüsü sağ olarak kurtuldu.

Olayla ilgili soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren Emniyet Organize ve İstihbarat şubelerinden gruplar saldırıyı, “Kavac” isimli hata örgütü yöneticisi Radoje Zivkovic’in, Türkiye’deki kontakları aracılığıyla gerçekleştirdiğini belirledi. Emniyet, 16 Eylül günü yapılan operasyonla Zivkovic ve Zdravko Perunovıc isimli şahıslarla birlikte toplam 12 şahsın gözaltına alındığını açıkladı.

Açıklamada, şahıslarla birlikte 11 düzmece kimlik, 6 uydurma pasaport ve olayda kullanılan 2 silah ele geçirildiği aktarıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, “Skaljari” isimli organize hata örgütünün başkanlarından Vukotiç’in, Türkiye’de 3 yıl evvel yakalandığı ve Sırbistan’a teslim edildikten sonra orada özgür bırakıldığı ve yasa dışı yollarla tekrar Türkiye’ye geldiği belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.