Savcı uyuşturucu baronu çıktı: Polisleri kurye olarak kullanmış

Konya merkezli 4 vilayette geçen hafta yapılan uyuşturu operasyonundan savcı ve polisler çıktı.

Sabah gazetesinden İlker Turak’ın haberine nazaran Konya Narkotik Şube Müdürlüğü grupları ihbar üzerine kent girişinde kuryenin bulunduğu aracı durdurdu.

Şüpheli F.K’nin Whatsapp iletileşme uygulamasını inceleyen polisler, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Hataları Soruşturma Ofisinde misyonlu Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın F.K’ye uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatlar verdiğini tespit etti.

Konya Emniyet Müdürlüğü ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ele geçirilen dijital gereçler sonrasında soruşturmayı derinleştirdi.

8 AY SONUNDA TESPİT EDİLDİ

8 ay süren çalışmalar sonrasında savcı Yarbaş’ın, Antalya’da lise arkadaşından emanet bir araç aldığı ve bu aracı uyuşturucu sevkiyatında kullandığı da tespit edildi.

Yarbaş’ın uyuşturucu sevkiyatı öncesinde örgüt üyelerine talimat verdiği, uyuşturucu sevkiyatını yapacak olan kurye ile buluştuğu, teslimatın nasıl olacağı konusunda kuryeye talimat verdiği belirlendi.

Örgüt önderinin Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş olduğu, örgüt önder yardımcısı Cahit Kutluk ile Semiyan Kutluk olduğu, Narkotik Şubede çalışan polis memurları M.B.Y. ile polis F.K’nin ise uyuşturucu kuryeliği yaptığı belirlendi.

Konya merkezli 4 vilayette yapılan operasyonlarda 20 kişi gözaltına alındı. 14 kuşkulu tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş ise Yargıçlar ve Savcılar Şurası tarafından açığa alındı. Osman Yarbaş’ın soruşturması için HSK tarafından müfettiş görevlendirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.