Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (27 Aralık…

Aşık oldum

Paylaş

Aşık oldum

Haftada 3-4 kez mastürbasyon yapıyordum. Şimdi bir kıza aşık oldum. Artık mastürbasyon yapmıyorum. Acaba bu bir sorun mu?

CEVAP

Okurum, ne mutlu sana, aşk güzel şeydir. Tabii sana ve karşı tarafa zarar vermediği sürece. Haftada bir kere mastürbasyon yapabilirsin. İstersen 2’ye çıkarsın ya da bu kararını sürdürürsün.

Çok sıkıldım

Paylaş

Çok sıkıldım

20 yaşındayım. Cinsel isteğim çok fazla. Günde 2-3 kere boşalıyorum. Her gün mastürbasyon yapmaktan sıkıldım. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, sana ancak ileride yardım edeceğim. 30 yaşına geldiğinde eşinle cinsel ilişkide zorluk çekeceksin. İkide bir kaçıp kaçıp mastürbasyon yapmak için gizleneceksin. Eşin kan ağlayacak, bir gün bana durumu yazacak. Ben de ikinizi karşıma alacağım. Size çözüm bulacağım. İşte sorunun yanıtı. Azalt oğlum, azalt. Nereye koşuyorsun, yağma mı var?

Tat yok, orgazm yok

Paylaş

Tat yok, orgazm yok

25 yaşındayım. Sevgilimle 2 yıldır ilişkiye giriyorum. İlk ilişkilerde zevk alıyordum. Son 6 aydır akıntı ve kaşıntı başladı. Artık tat almıyorum, orgazm olamıyorum. Bu bir hastalık mı? Böyle bir sorunla daha önce hiç karşılaştınız mı? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, karşılaşmasam bile işte seninle karşılaşmış olduk, ne yapalım? Hemen bir kadın doğum uzmanına, hemen hemen. Erken tedavi olursan, bu dertten kurtulacaksın. Kronikleşirse sorun uzar. Zevk alamamanın nedenine gelince; işte bak onunla çok karşılaştım. Orası fena halde kayganlaştı, duyarsızlaştı da ondan.

Çok kan geliyor

Paylaş

Çok kan geliyor

28 yaşındayım. Erkek arkadaşımla 2 ay önce ilişkiye girdik. Daha önce hiç kimseyle bir şey yaşamadım. Benden 1-2 damla kan geldi. Erkek arkadaşım sorun yapmadı. Duyduğuma göre ilk ilişkide biraz daha fazla kan gelirmiş. Bunun nedeni nedir?

CEVAP

Sevgili okurum, 2 damla kan zaten yeterlidir. Sonradan gelen kan olayını da kötüye yorumlamıyorum ama rahat etmek için bir kadın doğum uzmanına gitmeni uygun buluyorum.

Engel oluyor

Paylaş

Engel oluyor

Çok uzun süredir bir kız arkadaşım var. Onunla her şeyi paylaşıyorum. Ama iş cinselliğe gelince o bu konuya soğuk bakıyor ve engel oluyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Ah be okurum, kız arkadaşın çok iyi yapıyor. O kızın alnından ve yanaklarından öperim. Yani ne deseydi? “Gel, koş acele et, dayanamıyorum” diye sana haber mi gönderseydi? Onun da hayatı var. Birbirinizin tarlasına girip fazla zarar vermeden kıyıda köşede dolaşın. Ruhları birbirine alıştırın.

Zevk almıyorum

Paylaş

Zevk almıyorum

İki yıldır evliyim ve eşimle cinsel ilişkiye her girdiğimizde, karım beni tatmin etmiyor. Ben ise onun tatmin olması için elimden geleni yapıyorum. Ama ben bir türlü zevk alamıyorum. Bu konuda ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, sanırım mastürbasyona şartlanmış birisin. Toplumda çok gördüğümüz olaylar olduğu için uzaktan bu teşhisi koydum. Eşinle fanteziler keşfedin. Ve sen kaçamak mastürbasyon yapma. Aranızda çözüm bulabilirsiniz.

Karım acı çekiyor

Paylaş

Karım acı çekiyor

Altı aylık evliyim. Penisim çok uzun. Birleşmeye çalıştık ama eşim acı çektiği için birleşmeyi gerçekleştiremedik. Eşime acı çektirmeden nasıl birleşebiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, zor bir konu. Penis operasyonla ne incelir ne de kısaltılır. Eşin bu koşullarda acı çekmeye mahkum gibi. Belki doğumdan sonra bir parça rahatlar. Ama yine de ikinizin beklediği acısız, zevkli mutlulukları zor yakalayacaksınız diye düşünüyorum. Burada birleşme tekniği çok önemli. İleride sorunlar artarsa belki başka seçenekler bulunur.

Kanama sürüyor

Paylaş

Kanama sürüyor

24 yaşındayım. Ben kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen kızın kanaması devam ediyor. Bu durum bizi korkutuyor. Ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, pek korkulacak bir durum söz konusu değil gibi. Kanama durana kadar birleşme yapmayın. Ama bir kadın doğum uzmanının da fikrini alsanız iyi olur.

Eşimi itiyorum

Paylaş

Eşimi itiyorum

26 yaşında, evli kadınım. Eşimle ilişkiye girerken korkup onu geriye doğru itiyorum. Bunu neden yapıyorum sizce?

CEVAP

Korkudan olabilir kızım. Çocukluğunuzdan beri bu korkuları beyninize doldurdular. Erkeklerin güvenilir olmaması, ayıbı, günahı, sancılı, kanlı tablolar. Bütün bunlar sizlerin beynine yer etti. Alış yavrum, yavaş yavaş alış.

Zarım bozuldu mu?

Paylaş

Zarım bozuldu mu?

23 yaşında kızım. Sevgilimle defalarca ilişkiye girmemize rağmen kızlığım bozulmamıştı. Ama mastürbasyon yaparken kan geldi. Ağrım olmadı. Kızlığım bozulmuş mudur? Yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, doktora gitmene gerek yok. Vajina içine herhangi bir cisim (zarın esnekliğini aşacak biçimde) girmemişse gördüğün kan kızlık zarının kanı değil.

Kan geldi, neden?

Paylaş

Kan geldi, neden?

28 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilk kez ilişkiye girdim. Boşalınca penisimden kan geldi. Bu hastalık ya da soruna yol açar mı?

CEVAP

Okurum, kasılma nedeniyle iç kılcal damarlarda yırtılma olabilir. Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama bir idrar tahlili belki gizli kapaklı bir şeyler varsa onu ortaya çıkarabilir.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Kızı ilişkiye nasıl çekerim?

19 yaşındayım. Canım ilişkiye girmek istiyor. Bir kızı ilişkiye çekmenin püf noktaları nelerdir?

CEVAP

Aklı uçkurunda biçare, sözüm ona pırıl pırıl genç delikanlı. Ben burada mutfaktayım da yemek programı mı sunuyorum? Yoksa bilinçsiz okurlara yaşam koçluğu mu yapıyorum? Kalkmış bana ‘püf nokta’ soruyorsun. Canımız kızlarımızı onlar için sonu kötü olan bir yola çekmek istiyormuşsun gibi geldi bana. Pek hoşlanmadım senin bu sorudan. Yine de sana birkaç taktik vereyim. Okurum, yaramaz oğlum, biraz büyü adam ol, delikanlı olmayı öğren. Zamanı gelmiş olacak ve gaflet uykundan uyanacaksın. Unutma, aşk çocukların oyuncağı, gençlerin yaşam suyu, yaşlıların düşüdür.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

İsteğim çok fazla

Kadınım, seks isteğim çok fazla. Ne yapabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, senin durumunda nemfomani ile aşırı duygulu ya da cinsel yönü güçlü olan kadınları ayırmak gerekir. Nemfoman kadın çoğu kez sosyal baskılar ve yasaları hiçe sayar. Onun için tek amaç vardır: Seks. Nemfoman kadının sınır tanımayan cinsel dürtüleri onu öylesine ele geçirir ki, zor durumlara düşer. Bu ayrımları yapabilmek için de bir psikoterapistten yardım alman gerekir. Çünkü problemin derinine inerken kişide suçluluk duygusunun yaratılmaması şarttır. Onun için yavrum, seni bu davranışa sürükleyen itilmiş ya da baskı altına alınmış düşünceler vardır. Bir uzmandan yardım alabilirsin.

Deneyimim yok, mutsuzum

Paylaş

Deneyimim yok, mutsuzum

20 yaşındayım. Benim yaşımdakiler çok mutlu görüyorum. Sabah işe gidiyor, akşam eve dönüyorum. Mutlu olmam için ne yapmalıyım? Kız arkadaşım yok, deneyimim yok. Ne olur bir akıl verin.

CEVAP

Yavrum, mutluluk ile keder geçimsiz iki kardeş gibidir. Aynı bedende yaşarlar ve kendilerine zarar verirler. Dertsiz ve kedersiz de mutluluğun ömrü kısadır. Kimsenin dışarıdan görünüşüne aldanma. Herkes ancak kendi masalını yaşayacak. Bazı kişilerin de bakıp ağzı sulanacak. Kimisi gördükçe azacak, bir gün gaza gelip bir kıza abayı yakacak. İşler böyle akacak. Bitkin delikanlı, işte böyle çıktı falın.

GÜNÜN SÖZÜ

Neye inanacağın konusunda bir kuşkun varsa iki yol göstericin var; aklın ve vicdanın. H.D.

Haydar Dümen cinsellik soru cevap

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.