OYDER’den arabada yeni düzenleme açıklaması!

İlk tescilden sonra şirketlerin, 6 ay ve 6 bin kilometre dolmadan araç satışını gerçekleştiremeyeceği yönetmelik taslağı hakkında açıklamalar yapan OYDER Lideri Dr. Altuğ Erciş, yürürlüğe girmesi beklenen uygulamayı desteklediklerini söz ederek şunları söyledi;

”Ticaret Bakanlığı’nın ikinci eldeki fahiş fiyatların önüne geçmek ismine attığı bu adımı destekliyoruz. İkinci el araçların birinci tescilinden sonra 6 ay ve 6 bin kilometre satılamaması kararının getirilmesi konusu, geçtiğimiz hafta yaptığımız toplantıda bizimle paylaşılmıştı. Biz de OYDER olarak bu yeni yönetmeliğin araba piyasasına düzenleme getireceği istikametinde takviye verdiğimizi söz etmiştik. Piyasayı düzenlemesini beklediğimiz yeni yönetmeliğin fırsatçılığın da önüne geçmesini ümit ediyoruz.”

Yetkili Satıcılar üzerinde oluşan şikayetlerin giderilmesini sağlayacak
Yüksek fiyatlar nedeniyle tüketicilerin yaşadığı problemlere da değinen Erciş, ”Özellikle de son devirde Yetkili Satıcılar üzerinde oluşan şikayetler ve rahatsızlıkların giderilmesi açısından yeni yönetmeliğin yarar sağlayacak bir tedbir olduğunu düşünüyoruz. Piyasada Yetkili Satıcılardan sıfır araç alıp, çabucak ikinci elde fahiş fiyatla satan kurumlar olduğu biliniyor. Gerçek tüketicinin araçlara daha kolay ulaşmasını sağlayabilmek ismine bu türlü bir tedbirin, piyasadaki fahiş fiyatlı satışları engelleyeceğini ve fırsatçılığın önüne geçeceğini düşünüyoruz. Biz de süreç boyunca Bakanlıkla karşılıklı fikir alışverişleriyle oluşturulan yeni yönetmeliği destekliyoruz” dedi.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.