Metrobüs kazası sonrası İmamoğlu’na sert tepki!

Kullanıcılar İmamoğlu’nun nerede olduğuna ait paylaşımlarda bulunurken, Esenler Belediye Lideri Mehmet Tevfik Göksu da İBB’ye reaksiyon gösterdi.

Avcılar Şükrebey Metrobüs Durağı yakınlarında iki metrobüs baş başa çarpıştı. Olay yerine çok sayıda sıhhat, itfaiye ve polis takımı sevk edilirken kaza sonucu 50 kişi yaralanarak en yakın hastanelerde tedavi altına alındı.

VATANDAŞLAR YÜRÜYEREK DURAKLARA ULAŞTI

Kaza nedeniyle bir müddet metrobüs yolu trafiğe kapatıldı, metrobüs seferleri durdu. Yolda bekleyen metrobüslerdeki vatandaşlar araçlardan inerek metrobüs yolundan yürüyüp duraklara ulaştı. Vatandaşların metrobüs yolundan yürüdüğü anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

VALİ YERLİKAYA: 42 YARALI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ” Avcılar’da meydana gelen metrobüs kazasında maalesef 42 hemşehrimiz yaralandı. Vilayet Sıhhat Müdürlüğümüz gruplarınca yaralılarımız en yakın hastanelerimizde tedavi altına alındı. Yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. İstanbul’umuza geçmiş olsun” dedi.

BAKAN KOCA: 50 YARALI

Vali Yerlikaya’dan sonra son durumu paylaşan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ise, “İstanbul Avcılar E5 Karayolunda 4 metrobüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 50 kişi yaralanmıştır. Hastanelerimize nakledilen yaralıların tedavisi devam ediyor. Kazada yaralananlara ve İstanbul halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” dedi.

İMAMOĞLU, TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Kaza sonrası bir açıklama yapmaması nedeniyle İstanbul Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, toplumsal medyada gündem oldu. Kullanıcılar, İmamoğlu’nun nerede olduğunu sorarken, Esenler Belediye Lideri Mehmet Tevfik Göksu ise “İstanbul’da metrobüsler çok büyük bir kaza yaptı. Tüm seferler iptal edildi. 42 vatandaşımız yaralı, kimi vatandaşlarımızın durumu ise ağır. İstanbul Valiliğimiz ve AFAD çalışmaları şahsen takip ederken ortada ne İBB Lideri ne de İBB var” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.