METE BAŞKAN ÖLDÜ MÜ? Teşkilat’ın Mete Başkan’ı Mesut Akusta diziden neden ayrıldı?

TRT1 ekranlarında her hafta pazar akşamı yeni bölümleri ile seyirci karşısına çıkan Teşkilat dizisinde Mesut Akusta, ekibin ‘Babası’ olarak Mete Başkan rolüne hayat veriyordu. 39. bölümde Yıldırım’ın kurduğu tuzağa yakalanan Mete Başkan, silahla yaralanıyor. Yeni bölüm fragmanında ise ekibin veda sözleri öne çıkıyor. İşte, Mesut Akusta hakkında…

METE BAŞKAN ÖLDÜ MÜ?

Mesut Akusta’nın hayat verdiği Mete Başkan karakteri 39. bölümde Yıldırım tarafından vuldu. Ekip ise son anda yetişti. Ancak Başkan’ın akıbeti merak konusu. Yayımlanan yeni bölüm fragmanında ise veda sözleri ve intikam yeminleri öne çıktı. Öte yandan Halit Başkan’ın, ”Beni affet başkanım. Çok zor! Bu avıyı unutup telrar ayağa kalkmak… Çok zor. Bu bayrak da evlatların da bana emanet, gözün arkada kalmasın başkanım. Kimin içim? Mete Başkanım için…” sözleri fragmana damga vurdu.

Yeni bölümün etiketi ise ‘elveda başkanım’ oldu. Mete Başkan, hastanede tedaviye alındı. Ancak tüm müdahalelere rağmen Başkan’ın kalbi durdu. Doktorların hayata döndürme mücadelesi karşılıksız kaldı ve Mete Başkan yaşamını yitirdi.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre ise, Akusta’nın canlandırdığı Mete Başkan karakterinin hikâyesi bittiği için kadrodan ayrılıyor.

Usta oyuncu Mesut Akusta, sosyal medya hesabından veda mesajı yayımladı: Başından sonuna kadar çok severek yer aldığım, Teşkilat dizi projesinde birlikte çalışma fırsatı bulduğum; dizimizin yaratıcıları yapımcılarımız Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’a, yapım aşamasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, yönetmenlerimize, senaristlerimize, aynı seti paylaşmaktan heyecan duyduğum tüm oyuncu arkadaşlarıma ve bu çalışmamızı karşılıksız bırakmayan izleyicilerimize teşekkür ediyorum.

Yeni projelerde görüşmek dileğiyle…

MESUT AKUSTA KİMDİR?

Akusta, 22 Şubat 1964 tarihinde Konya’da dünyaya geldi. Babasını kaybettikten sonra ise Ankara’ya taşındılar. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da aldı. Edebiyat ve sanat fakültesini kazandı. Ankara’da çocuk oyunu ile tiyatroya başladı. 1992 yılında Hadi Çaman Yedi Tepe Oyuncuları’na katıldı. 1997 yılında Nezihe Araz’ın yazdığı Cahide oyununda rol aldı. Fehim Paşa Konağı, Atları da Vurdular ve Şerefe Yirminci Yüzyıl adlı müzakerelerde yer aldı. 14 Ocak 2011 yılında kaza yapmıştı. Akusta, 2016 yılından bu yana Şafak Özbir ile evlidir ve çiftin bir kızı bulunuyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.