Kuş çarptı, cam 4. kattan vatandaşın üzerine düştü

Eskişehir’de bir işletmenin 4’üncü katından kopan cam, işletme önünde arkadaşları ile çay içip sohbet eden bir şahsın üzerine düşerek yaralanmasına sebep oldu. İşletme çalışanı camın düşme sebebini, yakınlardaki inşaatın titreşimi ve bir kuşun cama çarpması olarak kıymetlendirdi.

Odunpazarı ilçesi Arifiye mahallesi Tekiz sokakta farklı bir olay yaşandı. Sokakta bulunan bir işletmenin önünde işletme çalışanlarıyla sohbet eden İ.S. isimli vatandaşın üzerine 4’üncü kattan cam düştü.

İddiaya nazaran cam, yakınlarında bulunan inşattaki çalışmaların sebep olduğu titreşim ve bir kuşun çarpması sonucu bahtsız adamın üzerine düştü. Bahtsız olay sebebi ile yere yığılan İ.S., çağırılan 112 Acil Sıhhat grupları tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. İşletme çalışanları, başında bekledikleri arkadaşlarının durumunun düzgün olduğunu belirtti.

“KUŞUN ÇARPTIĞINI GÖRDÜM”

Görgü şahidi olan işletme çalışanı Selçuk Demirci, toplumsal medyada dolaşan savlardan rahatsız olduklarını belirterek olayı anlattı. Yaralı İ.S.’nin camdan atladığına dair ortaya atılan tezlerin temelsiz olduğunu belirten Demirci şöyle konuştu;

“Olay, dün 16.30-17.00 sıralarında meydana geldi. Burada bir inşaat çalışması var ve 4’üncü kattan bu titremişimi hissediyoruz. Çayımızı, kahvemizi içtikten sonra arkadaşımızla vedalaştıktan sonra ben müşterimle ilgilenmek için salona geçtiğimde bir ses duydum. Başımı kaldırdığımda kuşun çarptığını, camın aşağıya indiğini gördüm. Arkadaşıma kaç demeye fırsatım olmadı, kilitlendim.

Arkadaşımın üzerine cam düştü. Düşer düşmez biz birinci müdahaleleri yapamaya başladık. 112 ile irtibata geçtik. Kendisi Osmangazi Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Hayati tehlikesinin olmadığını ve tedavisinin devam ettiğini öğrendik. Cam patlaklarında ötürü kısmi kesikler mevcut, kürek kemiğinde tabibin söylediğine nazaran kırıklar var.”

“ÖNLEM ALMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yakınlarında bulunan bina inşaatından kaynaklı titreşimin camın yerinden oynamasına sebep olabileceğini tez eden Selçuk Demirci, “Biz de göründüğü üzere camcıları çağırıp önlemeleri almaya çalışıyoruz. Gerekli bütün camlar denetim ediliyor. Bu inşaat çalışmasının kimse önüne geçemez. Burası tarihi bir bina, eski bir yapı, üzerine titreşim bir de kuşun çarpması bu kazayı beraberinde getirdi” diye konuştu. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.