Kurtlar Vadisi’nin Abdülhey’i ekranlara geri dönüyor! Yeni diziyle herkesi heyecanlandırdı: Bakın hangi dizide rol alacak?

Türkiye’nin en başarılı projelerinden olan Kurtlar Vadisi dizisinin efsanevi karakteri Abdülhey Çoban’ı canlandıran Kenan Çoban, ekranlara geri dönüyor. Uzun müddettir ekranlardan uzak duran başarılı oyuncu, bu haberler hayranlarını sevindirdi. İşte Kenan Çoban’ın rol alacağını yeni dizisi…

YENİ DİZİSİYLE EKRANLARA GERİ DÖNÜYOR

Kurtlar Vadisi ile büyük çıkış yakalayan başarılı oyuncu, TRT için çekilen Teşkilat-ı Mahsusa Trablusdizisinde rol alacak. Hoş haberi alan hayranlarını sevinçten havalara uçtu.

HAYRANLARINDAN AĞIR İLGİ VAR

Yeni dizisinin çekimleri için Eskişehir’in Alpu ilçesine giden Kenan Çoban, boş vakitlerinde gezerek hayranlarıyla bir ortaya geliyor. Hayranları tarafından büyük ilgi gören ünlü oyuncu Ciğerci Aziz’de düzenlenen Urfa sıra gecesine katıldı.

TÜRK TELEVİZYON TARİHİNDE BİR İLK

Yeni dizisi için heyecanlı olduğunu tabir eden Kenan Çoban, kenti öğrenmeye ve beşerlerle kaynaşmaya çalıştıklarını belirtti. Dizi çekimlerinden sonra genelde Ciğerci Aziz Usta’da vakit geçirdiğini söyleyen ünlü oyuncu, Teşkilat-ı Mahsusa Trablus isimli projenin Türkiye’de birinci kere yayımlanıp çekileceğinden bahsetti. 1911’de Trablus bölgesinde geçen ve gerçek bir kıssadan esinlenen projeyi anlatan Çoban, “Yaklaşık bir ay daha Eskişehir’deyiz ve daha sonrasında ise kalan çekimleri İstanbul’da tamamlayacağız” formunda konuştu.

KENAN ÇOBAN KİMDİR?

Kenan Çoban, 22 Ocak 1975 tarihinde Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Birinci, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Elazığ Ticaret ve Meslek Lisesi mezunu olan Çoban, Antalya ve Ankara’da spor işletmeciliği yaptı.

Kameralar karşısına birinci defa Kurtlar Vadisi isimli dizide canlandırdığı Abdülhey karakteri ile geçen Kenan Çoban, 2014-2015 döneminde Beyaz Karanfil isimli dizide başrol oynadı. Kenan Çoban, birinci evliliğini 2011 yılında Dilek Özkan ile yaptı. Kenan Çoban, 5 ay evli kaldığı Özkan’a tazminat davası açarak düğün masraflarını geri istemişti. Kenan Çoban ikinci evliliğini 2017 yılında Helin Nazlı Çoban ile yaptı.

Şimdilerde Atv ekranlarında yayınlanmakta olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizide Fahri karakterine hayat veren Kenan Çoban, 1.89 metre uzunluğunda, 76 kilo ve Yay burcudur.

Kenan Çoban’ın rol aldığı diziler ve sinemalar:

  • 2015-2020 – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Fahri) (TV Dizisi)
  • 2014 – Beyaz Karanfil (Zülfü) (TV Dizisi)
  • 2014 – Nizama Adanmış Ruhlar (TV Dizisi)
  • 2010 – Kurtlar Vadisi Filistin (Abdülhey) (Sinema Filmi)
  • 2010 – Halil İbrahim Sofrası (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
  • 2007 – Kurtlar Vadisi Pusu (Abdülhey) (TV Dizisi)
  • 2007 – Ayrılık (Kerem) (TV Dizisi)
  • 2005 – Kurtlar Vadisi Irak (Abdülhey) (Sinema Filmi)
  • 2003 – Kurtlar Vadisi (Abdülhey) (TV Dizisi)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.