KPSS tartışması devam ediyor: Türkçe sorularında şifreleme savı

Kamu İşçisi Seçme İmtihanı’nda soruların sızdırıldığı argümanı yargıya taşındı. Devlet Denetleme Şurası’nın kabahat duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı savlarla ilgili soruşturma başlattı.

İddiaların odağındaki Yediiklim Yayınevi’ndeki aramaya ait Başsavcılık’tan yapılan açıklamada “Soruşturma çok istikametli olarak ve titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

TÜRKÇE SORULARINDA ŞİFRELEME İDDİASI

NTV’nin haberine nazaran, eğitim uzmanı Sadık Gültekin ise imtihanla ilgili yeni bir iddiayı gündeme getirdi. Türkçe testinde şifreleme olduğunu söyleyen Gültekin, “Şifrelemeyi birinci söz ile son sözde yapmışlar. Soruda cumartesi sözü geçiyor. 4. soru da C seçeneği Cumartesi C ile başlıyor. Albert Camu da Camu’yu vurguladığımızda vurguda birinci C seçeneği gelir, Yanlışsız karşılık C. Vebayı vurguladığımızda da birinci seçenek hangisi ‘veBa’ B. Yanlışsız karşılık B” dedi.

MÜFETTİŞLER BUGÜN DE ÖSYM’DE

DDK müfettişlerinin dün başlattığı inceleme bugün de devam etti.

Müfettişler, kurum yetkilileriyle yapacakları görüşmeler ve ilgili ünitelerdeki araştırmalarının akabinde incelemeyi tamamlayacak ve inceleme sonucu hazırlanacak rapor Cumhurbaşkanı’na sunulacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.