Konuttaki Materyallerle Siyah Noktalardan Kurtulun! Bu Tanım İle Pürüzsüz Cilde Sahip Olacaksınız: Konutta Siyah Maske Nasıl Yapılır?

Yüzündeki siyah noktalardan şikayetçiyseniz kesinlikle bu maskeyi deneyin. Konutta basitçe yapılabilen bu maske cildinizi tazeler ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Bilhassa yaz aylarında yüzümüz çabuk yağlanır ve siyah nokta oluşumuna açıktır. Bu siyah noktalar yüzde ne kadar çok kalırsa o kadar meyyit cilt oluşur. Bizde sizler için konutta kolay kolay bulunan gereçlerle siyah nokta tanımını vereceğiz. İşte cildinizi pürüzsüz yapan siyah noktalara son veren o maske…

SİYAH MASKE NE İŞİ FAYDA, MESKENDE NASIL YAPILIR?

Siyah nokta sorunu her cilt çeşidinde görünür. Bilhassa havaların ısınmasıyla sıklıkla görülmeye başladı. Şayet bu siyah noktalara karşı tedbir almazsınız vakitle sivilcelere dönüşür ve cildinizin canlılığını yok eder. Lakin bu siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Bizde sizler için meskende basitçe yapılabilen siyah nokta maske tanımlarını vereceğiz.

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Limon ve Karbonat Maskesi

Yemek kaşığı karbonat ya da tuzun içine yarım limonu sıkıp suyunu ekleyin. Karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Siyah noktaların ağır olduğu bölgelere karışımı ovalayarak sürün. 15-20 dakika bekleyip soğuk su ile yıkayın.

Karışımı eklediğimiz limon gözeneklerin temizlenmesini sağlarken tuz ya da karbonat gözeneklerinin içinin boşalmasına yardım ediyor.

Türk Kahvesi Maskesi

1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ile 2 tatlı kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştırın. Hazırladığınız karışımı temizlediğiniz cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Maskeyi cildinizde 5 ila 7 dakika tutup ılık suyla durulayın. Duruladıktan sonra cildinizi hoş bir halde nemlendirmeye ihtimam gösterin. Maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

SİYAH NOKTOLAR NASIL TEMİZLENİR

Siyah noktalar hem imajı ile hem de birçok vakit sivilce biçimini alarak ağrılara neden olması ile toplumdaki her insanın karşılaştığı rahatsız edici bir durumdur. Bunun için sizlerde meskeninizde bulunan gereçler ile maske yapabilirsiniz.

CİLT PAKLIĞI NASIL OLUR, NEYE DİKKAT EDİLMELİ?

  • Cilt her gün 2 litre su içilmesini ister.
  • Özellikle yağlı bir cilt ise çekirdek ve cips üzere inorganik yağlı yiyeceklerin tüketilmemesini ister.
  • Bir cildin kaygılı düşü makyaj ile bozulmasıdır.
  • Gözeneklerin kapanması ise cildi boğar bunun için her gün makyaj yapılmamalı.
  • Bir cilt antioksidan içerikli içeceklerden hoşlanır.
  • E vitamini ise cildin dostudur.
  • Soyulabilen maskeler son vakitlerin en tanınan cilt bakım eserlerinden biri.

Evde büsbütün doğal içeriklerle pratik, soyulabilen maske tanımı…

Soyulan maske nedir?

Genellikle cildi arındırma özelliği olan, siyah noktaları giderme, gözenekleri sıkılaştırma, yağlanmayı denetim altına alma, ve cilt tonu eşitleme üzere özelliklere de sahipler.

Likit formda olan, lakin cilde uygulanıp bir müddet bekledikten sonra kuruyan ve soyularak çıkarılan maskeler, cilt bakımında şaşırtan tesirlere sahipler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.