Kayserispor’da Çağdaş Atan periyodu

Süper Lig gruplarından Kayserispor, Ömer Erdoğan’la mutabakatın iptal olmasından sonra teknik yöneticilik misyonuna Çağdaş Atan’ın getirildiğini duyurdu.

Hikmet Karaman’dan boşalan teknik yöneticilik koltuğu için Ömer Erdoğan ile el sıkışan Kayserispor, muahedenin iptal olmasından sonra Çağdaş Atan’ın vazifeye getirildiğini duyurdu. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz, Teknik Yönetici Çağdaş Atan ile mutabakata varmıştır. Büyük Kayserispor topluluğuna güzel olsun” denildi.

Daha evvel Gaziantepspor, Kayserispor, Eskişehirspor, Konyaspor, Alanyaspor, Yeni Malatyaspor ve Beşiktaş’ta yardımcı antrenörlük yapan Çağdaş Atan, 2020 yılında Alanyaspor’da birinci teknik yöneticilik tecrübesine başladı. Eylül 2021’de Akdeniz grubuyla yollarını ayıran Atan, 47 maçta 1.51’lik maç başına puan ortalamasına sahip.

Sezon sona erdikten sonra Hatayspor’dan ayrılan Ömer Erdoğan’ın, 5 Haziran’da Kayserispor ile anlaştığı açıklanmıştı. Lakin transfer tahtasındaki meseleler nedeniyle mutabakatın iptal olduğunu söyleyen Erdoğan, “Yeni bir meydan okuma maksadı ile her bahiste mutabık kaldığım Kayserispor Kulübü ve kıymetli lideri Berna Gözbaşı hanımefendiyle en son yaptığımız görüşme sonucunda transfer tahtası ile alakalı gelişen maniler sebebiyle büyük bir ıstırapla bu mutabakatın tarafımca kabul edilemeyeceğini kendilerine belirttim ve siz kıymetli spor kamuoyu ve Kayserispor topluluğuna da belirtmek isterim” sözlerini kullanmıştı.

BERNA GÖZBAŞI: “AYAKLARIMIZ YERE BASMALI”

Konuya dair açıklama yapan Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı ise, toplumsal medyadan şu açıklamayı yaptı:

“Ekonomik meseleler yalnızca ülkemizi değil tüm dünya futbolunu etkiliyor. Artık hiçbir şey eskisi üzere olmayacak. Hepimizin ayaklarının yere basması gerekiyor. Prensipte anlaştığımız Ömer Erdoğan ile imza kademesine geçemedik. Biz esaslı, büyük bir kulübüz. Oturmuş güçlü bir takımımız var. Kısa müddet içinde bu takım üzerine artı bedel katacak, taraftarımıza coşkular yaşatacak bir teknik yönetici ile yolumuza devam edeceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.