Jorge Jesus’un amacı muhakkak oldu!

Fenerbahçe’de Avusturya kampı bugün başlıyor. Sarı-lacivertli grupta, İstanbul’daki birinci etap çalışmalar ve çok güçlü olmayan rakiplerle oynanan üç hazırlık maçının akabinde ikinci etap kamp çalışmalarına geçiliyor.

AVUSTURYA KAFİLESİNDE DAHA AZ OYUNCU

Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleşen birinci etap kamp çalışmalarında Teknik Yönetici Jorge Jesus, takımdaki oyuncularla alakalı genel bir fikir edindi. Kiralık isimlerin geri dönmesi, genç oyuncuların iştiraki ve ulusal kadroda bulunan isimlerin müsaadelerini bitirmesiyle son günlerdeki egzersizler epeyce kalabalık bir takımla yapıldı. İdmanların daha verimli yapılması için daha az sayıda oyuncu Avusturya kafilesinde yer alacak. Buradaki emel kadronun sisteminin ve oyun şablonun oturmasını sağlamak olacak.

2 Temmuz’da Partizan, 6 Temmuz’da da Mol Fehervar kadrosu ile yapılacak hazırlık maçları bu açıdan çok kıymetli. Birinci günden itibaren işi çok sıkı tutan Jorge Jesus bu maçlarda 20 Temmuz’da oynanacak olan Dinamo Kiev maçının provasını yapacak.

Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalmak isteyen sarı-lacivertlilerin bunun için birinci olarak 2. ön eleme tipinde Ukrayna grubunu geçmesi gerekiyor.

KAMPIN BÜYÜK KISMI TAKTİK YÜKLÜ GEÇECEK

Milliyet‘in haberine nazaran, Jesus bu maçlara kadar 4-4-2 sistemi başta olmak üzere buna yakın dizilişleri ve oyun anlayışını futbolcularına ezberletmeyi planlıyor. Bu nedenle kampın büyük kısmı hazırlık maçları ve taktik yüklü geçecek.

Teknik Yönetici Jorge Jesus idmanlarda tüm futbolculardan garanti pas yapmalarını istiyor. Portekizli çalıştırıcı aksi taktirde kaptırılan topların risk oluşturduğu ve bu topları geri almak için kadronun gereksiz efor harcadığına dikkat çekiyor. Bu yüzden pas trafiği sırasında mümkün olduğunca asgarî risk ile oynamaları tarafında futbolculara ihtarlar yapılıyor.

Sarı-lacivertli grupta kalçasından yaşadığı sakatlık sebebiyle gruptan uzun müddet uzak kalan Arda Güler’de risk alınmıyor. Yeni dönemde ekibin kıymetli isimleri ortasında yer alması beklenen genç futbolcu iyileşse de denetimli halde çalışıyor. Fizikî gelişimini şimdi tamamlamayan Arda’nın birebir bölgeden yine sakatlanmaması ismine sıhhat takımı çok titiz davranıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.