Ezgi Özbek Şenel’den bir birinci roman: Kartela

İstanbul’da yaşayan ve eczacılık yapan Ezgi Özbek Şenel, yalnızca ilaçlarla insanların sıkıntısına deva olmuyor; tıpkı vakitte romanlar da yazarak hastalarına ve edebiyat dünyasına “Ben de varım” diyor…

Kartela romanıyla edebiyata süratli bir hiriş yapan Ezgi Özbek, olağanüstü bir iş çıkartmış. Birinci romanı olmasına karşın ortaya tadına doyulmaz bir kitap çıkartan Özbek, bunu yazacağı yeni kitaplarla sürdürmeyi hedefliyor.

Fantastik ögelerle donatılan, okurun bir an olsun bile elinden bırakamayacağı Kartela, şimdi ne okuyacağına karar vermeyen okurlar için göz kırpıyor.

Geçtiğimiz yıl Eksik Kesim Yayınları tarafından piyasaya sürülen ve raflardaki yerini alan Kartela’yı kesinlikle okuyun.

Modern edebiyata selam…

Okuyun ve Ezgi Özbek Şenel’in kalemiyle, kelamlarıyla tanışın. Hayli sağlam bir kurgusu olan, olaylar ortasındaki derin ilişkiyi da ustalıkla işleyen Ezgi Özbek, çağdaş Türk edebiyatına selam çakıyor.

Sayfa: 284

Yazmaya ve üretmeye çalışan bir genç yazar

Henüz genç olmasına karşın edebiyata ve yazmaya tutkuyla bağlı olan Özbek’in bu kitabını okuyup, bitirdiğinizde derin bir nefes alacak, ve hayaran kalacaksınız. Hani kimi kitaplar vardır ve bitimesini istemiyorsunuz ya Kartela da onlardan birini teşkil ediyor.

Ezgi Özbek Şenel…

Kitaptan…

“Kapıların açılma sesini işittim. Rüzgâr şimdi yakalayamamıştı vücudumu. Koştum. Çok az vaktimin olduğunu bilerek hem de. Güya bu işe girmezsem bitermişim üzere. Hayatım bir mana söz ediyormuşçasına, son vagon buymuşçasına… Gerçekten sarı çizgiyi olağanüstü bir atlayışla aştım. Yetiştim, her şeye. Kırmızı butona basmak, sarı çizgiyi geçmek, mavinin peşine takılıp kaybolmak: Kartela’da hepsi mümkün! Bağbozumu tüm unuttukları ve bildikleriyle sürüp giden hayatına ne olduğunu merak ediyor. Daima bu türlü miydi dünya? İnsan sözü ne vakit kapalı özne oldu? Gerçeği duymak için gereğince derine dalmaya yürek edebilen, çizginin beri yanına geçmek isteyen herkes ismine düşülen bir yol. Kırmızı, mavi, sarı! İşte ana renklerin dansı; son ki üç dört…”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.