Eski Vekilin Oğluna Şentop’tan Torpil İddiası

14 Mayıs seçimlerinden önce Eski CHP milletvekili Abdüllatif Şener’in oğlu Bedirhan Şener’in, Meclis Başkanı Mustafa Şentop tarafından Meclis Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevine getirildiği iddia edildi. Yeni dönemde aday gösterilmeyen Abdüllatif Şener, Cumhur İttifakı’nı savunan açıklamalarda bulundu.

‘Kemal Bey’in seçimi kazanması ile verdiği sözlerden hiçbirini gerçekleştiremez’

Eski CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, aday gösterilmediği 14 Mayıs seçimleri sonrası katıldığı bir televizyonn programında ‘Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda iken Kemal Bey’in seçimi kazanması ile verdiği sözlerden hiçbirini gerçekleştiremez’ demişti. 

Cumhur İttifakı’nı savunan sözler kullanan Abdüllatif Şener, “Cumhurbaşkanı bir partide meclis çoğunluğu bir partide olursa denge denetim mekanizması kurulmuş oluyor fakat bu sefer yönetimde ve ülkede istikrar kalmıyor. Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nda iken Kemal Bey’in seçimi kazanması ile verdiği sözlerden hiçbirini gerçekleştiremez, Meclis’ten hiçbir kanunu geçiremez, Millet İttifakı’nın en büyük iddiası olan güçlendirilmiş parlamenter demokrasi artık hayal olur’ diyerek herkesi şaşırtmıştı.

Memur olma yolu açıldı

Birgün gazetesinden Hüseyin Şimşek’in haberine göre, 14 Mayıs seçimlerinden dört gün önce Abdüllatif Şener’in oğlu Bedirhan Şener, AK Partili Meclis Başkanı Mustafa Şentop tarafından Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak atandı. 

Açıktan yapılan atama ile Bedirhan Şener’e devlet memuru olma yolu da açıldığı iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir