Erzurumlu bayanın çığlığı: Öldük artık, dayanamıyoruz

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki milletvekilleriyle birlikte Erzurum’da esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’a sıkıntı yanan Hoş Batmaz isimli bayan, “3 bin 500 lira maaş ile 8 nüfusa bakmak zorunda kaldığını belirterek “Öldük artık, dayanamıyoruz” dedi.

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,100’ün üzerinde parti yöneticileri ve milletvekilleri ile birlikte; esnaf ziyareti, TBMM Kümesi toplantısı, MYK toplantısı ve kanaat liderleri toplantısı için Erzurum’a geldi.  Küme toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri mahallelerde Erzurumlularla buluştu, problemleri dinledi.

“ÖLDÜK ARTIK DAYANAMIYORUZ”

CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’a sıkıntı yanan Hoş Batmaz isimli bayan, bir oğlunun cezaevinde, bir oğlunun da işsiz olduğunu söz ederek, “ Öldük artık, dayanamıyoruz. Yoksul ölüyor ölüyor Sayın vekilim. İnanır mısın ölüyoruz. 3 bin 500 lira emekli maaşıyla 8 nüfusa bakıyorum. Nasıl durumum uygun olabilir? Nasıl ben yaşayabilirim. Kanser hastasıyım, şeker hastasıyım, kalp hastasıyım bunlarla nasıl yaşayabilirim? Oğlum cezaevinde. Bahçeli uyuşturucu baronlarını çıkarttı, bizim çoluğumuz çocuğumuz içerde kaldı. Ocağımızı batırdı” diyerek keder yandı.

Yaşadığı Tekman ilçesi Kuruca Köyü’nün sıkıntılarını anlatan Urfiye Arslan isimli bayan ise “Yolumuz yok. Asfaltımız yok. Hiçbir şeyimiz yok. Bize de hizmet gelsin. Bize de altyapı gelsin. Biz de sonuçta insanız.  Biz de vergi ödüyoruz. Biz neden ıstırap yaşayalım” halinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.