Erdoğan yerine Yıldırım konuştu: Yerli ve ulusal olmak farklı bir şey

Bursa’da “ani” program değişikliği yapılan açılışa Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yerine Binali Yıldırım katıldı.

Yıldırım, Bursa Büyükşehir Belediyesince 1 milyar lira maliyetle yapılan T2 Tramvay Çizgisi’nin kent merkezinde yapılan açılış merasiminde konuşan Yıldırım, “Test ettik ve denedik. Pek konforlu ve emniyetli olduğunu gördük. Bursa’ya güzel olsun” dedi.

AA’nın haberine nazaran Bursa’nın son yıllarda cazibe merkezi olma özelliğini daha da artırdığını söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti: “20 yıl öncesine gidelim. Bursa’nın Ankara ile bölünmüş yolu yok. Bursa’nın İzmir’le de bölünmüş yolu yok. Bursa’nın Yalova ile de bölünmüş yolu yok. Lakin Marmara’dan feribotla geleceksiniz, oradan Yalova’ya tek yolda gerilimle sıkıntı çekerek erişeceksiniz. Bugün Bursa doğuya, batıya, kuzeye ve güneye bölünmüş yollarla bağlandığı üzere tıpkı vakitte İzmir ve İstanbul’a da otoyolla bağlandı. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir. Boş işlerle uğraşmayız. Laf ebeliği bize yakışmaz. Vatandaşımız nerede ne gereksinimi varsa, yurdun hangi köşesinde olursa olsun orada evvelallah biz varız. Bugün ay yıldızlı bayrağımız 780 bin kilometrekare vatan toprağında 492 bin kilometrekare mavi vatanımızda dalgalanmaya devam ediyorsa bu Türkiye’nin gücüdür, başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın gücüdür.”

Yıldırım, 2023’ün iki bakımdan değerli olduğuna dikkati çekerek, şu tabirleri kullandı: “Bir; Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümü. İkincisi; 2023’te bir seçim yapacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının seçimini yapacağız. İtimat ve istikrarla yola devam demeye Bursa hazır mı? O halde 2023’te yeni bir zafere, yeni bir muvaffakiyete, Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar seçmeye var mısınız? Muhalefet her seçim öncesi meydanlara iniyor, söylüyor da söylüyor, vaatlerde bulunuyor, ithamlarda bulunuyor. Buna biz alıştık. Bu sefer de diyorlar ki ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz.’ Pekala soruyor vatandaş ‘İndireceksiniz ne olacak?’, ‘Onu bize söylemediler.’ diyorlar. ‘Bizim vazifemiz oraya kadar. Ondan sonrası için bize bir şey denmedi.’ Pekala bu millet bunu görüyor mu? Buna müsaade verir mi? O halde ne diyoruz; durmak yok yola devam. Her şey yerli; araçlar, raylı sistemler yerli. Yerli ve ulusal olmak apayrı bir şey. İktidara geldiğimizde bırakın bu araçları, rayları da onların irtibat elemanları da her şey dışarıdan alınıyordu. Bugün en stratejik eserlerimizi bile kendi imkanlarımızla yapar hale geldik.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.