Emine Bulut cinayetinde ceza onandı! Aileden birinci kıymetlendirme

Kırıkkale’de eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai Varan’a verilen müebbet mahpus cezasının Yargıtay tarafından onanmasının akabinde Bulut’un anne ve babası açıklama yaptı.

Yargıtay, eski eşini öldürdüğü gerekçesiyle Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan ve 21 Ekim 2019’da “kasten öldürme” hatasından müebbet mahpusa mahkum edilen Fedai Varan hakkındaki davanın temyiz incelemesini tamamladı.

‘Haksız tahrik ve takdir indirimi’ talebiyle yapılan itirazları reddeden Yargıtay 1. Ceza Dairesi, mahallî mahkemenin Varan hakkındaki kararını onadı.

“İDAM OLSAYDI DA ONU BİR ASSALARDI”

Kararla ilgili konuşan Emine Bulut’un annesi Fatma Bulut, “İdam olsaydı keşke idam. İdam olsaydı da onu bir assalardı. Başka öldürenler de ‘bize de birebirini yaparlar, yapmayalım’ derlerdi” dedi.

Torununun psikolojisi bozulduğunu söz eden anne Bulut, “Halen ağlıyor çocuğu. Çocuğunu görmek nasip olmasın. Oradan çıkartmasın onu Allah” tabirlerini kullandı.

Ahmet Bulut ise caydırıcı kanunların çıkartılmasını talep ederek, “Bu olayların bitmesi için daha ağır ceza olması gerekiyor. Bu türlü müebbet ile ağırlaştırılmış ile bunlar bitmez. Onun için yeni kanunlar çıkması gerekiyor. Bir ağırlaştırılmış, iki ağırlaştırılmış bunlar cezaevinden çıkmasın. Caydırıcı kanun olacak” diye konuştu. İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.