Diyanet İşleri Başkanlığı işçisi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan program

Diyanet, birinci olarak 2015’te, hastanelerde başlattığı “manevi danışman” uygulamasını genişletti ve öğrenci yurtlarını da kapsama aldı. 2018-2019 eğitim öğretim yılında vazifeye başlayan ve her yıl artan manevi danışman sayısı, 2021-2022 eğitim öğretim yılında 922’ye ulaştı. Yapılan çalışmaları müftülüğe raporlama vazifesi bulunan manevi danışmanlar, bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hizmetiçi eğitime alındı. Danışmanlar, hizmetiçi eğitim için kadın-erkek olarak iki kümeye ayrıldı.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde bulunan 5 yıldızlı bir termal otelin tercih edildiği program kapsamında birinci olarak erkek manevi danışmanlar eğitime alındı. Erkekler 18 Eylül’de otele giriş yaptı. Eğitim, 23 Eylül saat 12.00’de otelden çıkış ile tamamlanmış olacak. Bayan manevi danışmanlar ise tıpkı gün otele giriş yapacak. Bu kümenin eğitimleri de 28 Eylül’de tamamlanacak.

MASRAFLAR BAKANLIKTAN

Programın yol ve konaklama fiyatları bakanlık tarafından karşılanacak. Programın yapıldığı otelin ise icradan satılık olduğu ortaya çıktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.