DİSK, taban fiyata yılda dört sefer artırım talep etti

İşverenin bir çalışana bir aylık çalışması karşılığı en az vermesi gererek taban fiyat sayısı oluşturulan kurul ve yapılan toplantılardan sonra yılda bir defa kararlaştırılıyor.

Bu yıl artan enflasyonla alım gücünün düşmesi nedeniyle Hükümet temmuz ayı için minimum fiyat orta artırım teklifi sundu. Minimum fiyatın artırılması ile ilgili açıklama yapan ve çalışmaların başladığını belirten siyasilerden sonra emekçiyi temsil eden sendikalar da husus ile ilgili tekliflerini lisana getirmeye başladı.

DİSK, taban fiyata yılda dört defa zam  talep etti

Bu yıl artan enflasyon nedeni ile yıl bitmeden güncellenmesi gündeme gelen taban fiyat için Devrimci Personel Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) da yılda 4 kere artırım talebinde bulundu.

Asgari fiyat tespit kurulunun toplanmasını talep eden DİSK Genel Lideri Arzu Çerkezoğlu, minimum fiyata yılda dört sefer artırım yapılması gerektiğini söyledi.

“Zamlar dursun, fiyatlar artırılsın”

Beyoğlu’ndaki İstanbul Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Vilayet Müdürlüğü önünde bir ortaya gelen DİSK üyelerinden oluşan grup ismine açıklama yapan Çerkezoğlu, artırımların durdurulmasını ve fiyatların artırılmasını istediklerini söyledi.

“4 kere artırım yapılmalı”

AA’nın haberine nazaran, enflasyon nedeniyle maaşların azaldığını, bu yüzden taban fiyat tespit kurulunun toplanmasını talep ettiklerini anlatan Çerkezoğlu, taban fiyata yılda dört sefer artırım yapılması gerektiğini söz etti.

“Taşeron personellik kaldırılsın”

Çerkezoğlu, taşeron işçiliğin de kaldırılmasını ve çalışanların takımlı olması gerektiğini belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.