CHP’li Ağbaba: Erken seçime ittifakımız hazır, hodri meydan

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Vilayet Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında erken seçim tartışmalarını ve Sedat Peker’in rüşvet savlarına değerledirdi.

ANKA’nın aktardığına nazaran “Her taraftan irin akıyor” diyen Ağbaba’nın açıklamaları şöyle:

“Ahlaksızlığın, namussuzluğun boyutlarına her gün yeni şeyler ekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Sedat Peker’in açıklamaları var. Daha evvel Türkiye’de hala hamasetle gazetecilik yapan insanların devletteki çarkların nasıl döndüğüne ait açıklamaları var. Biliyorsunuz son iki yıldan beri Türkiye adeta bir çeteye teslim olmuş durumda. Bir mafya tertibi ile Türkiye yönetiliyor.

Bu pisliğin, ahlaksızlığın geçtiği yerin ucu daima saraya çıkıyor. Sarayın danışmanları, SPK Lideri, milletvekilleri, siyasetçiler. Görüyorsunuz, izliyorsunuz. Son rüşvet çarkında, eski SPK Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Tarhanoğlu, TOBB Üyesi Salim Orakçı çıkıyor. Bu SPK Lideri, biliyorsunuz Asyabank’ın 16 yıl yöneticiliğini yapıyor. Asyabank’a para yatıranların meslekten ihraç edilip, tutuklandığı bir devirde bu adam 16 yıl Bankasya’nın genel müdürlüğünü yapıyor, süratle yükselerek evvel Halk Bankası ve daha sonra SPK Lideri oluyor. Burada olağandışı rüşvet çarkının döndüğü tez ediliyor. Kardeşi üzerinden aracı yapılarak, rüşvet alındığını gözle görüyoruz.

‘BU KADAR NAMUSSUZLUĞUN OLDUĞUNU TARİH YAZMADI’

Bu hanımefendi, eşinden boşanma davası açıyor. 2,5 milyon dolar, eşine verdiği parayı istiyor. Nereden kazandı o parayı muhakkak değil. Maalesef Türkiye’de tuz kokmuş, devletin çivisi çıkmış durumda. Pahalı arkadaşlar, bunlar yapılıyor. Hırsızlık var mı, var. Namussuzluk var mı, var. Rüşvet var mı, var. Yolsuzluk var mı, var. Lakin bunların hepsinin nasıl kapatmak istiyorlar? Kutsal kıymetlerimizi kullanarak kapatmak istiyorlar. Kur’an’ı kullanıyorlar. Bayrağı kullanıyorlar, vatanı, ezanı kullanıyorlar. O kadar namussuzluk ortaya çıkmış, ‘Bayrak inmez, ezan susmaz, vatan bölünmez’ diyorlar. Bu kadar alçaklığı, namussuzluğun olduğunu ve yaşandığını herhalde tarih yazmadı. Bütün pisliklerini kutsallarımız ile kapatmak istiyorlar. Hırsızlık yapmışsın, sen bayrağı niçin kullanıyorsun? Namussuzluk yapmışsın, bayrağı niçin kullanıyorsun.

Sezgin Baran Korkmaz probleminden başlayarak, Türkiye maalesef birçok şeyini kaybetti. En büyük kaybetmiş olduğu şey, ülkeyi yönetenlerin utanma duygusu yok. Saraydan hala açıklama yok. Her gün ‘cehape, cehape’ diyen beyefendilerden açıklama yok. Müzikçi Gülşen’i tutuklayanlar, bununla ilgili adım atmış beyinler, din, iman ve vatanla kendi ahlaksızlıklarının, namussuzluklarının üzerini örtmeye çalışıyorlar.

‘ARIYI YEMİŞLER’

Maalesef ‘Bal tutan parmağını yer’ diye Anadolu’da makûs bir atasözümüz var. Bunlar bırakın parmağı kolu yemişler, hatta bal yapan arıyı yemişler bunlar. En yerli, en ulusal, en muhafazakar periyotta Türkiye dünyada rüşvet ve yolsuzluğun olduğu ülke olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Soruşturma var mı, yok mu? Hakkında kaset olduğu tez edilen birisi, saray danışmanı ne yapıyor? Sıhhat problemleri sebebiyle istifa ediyor. Bu istifa ile kapatılacak bir bahis değil. Keşke yalnızca bu saray danışmanı olsa. Saraydaki danışmanların birçoğu para ile iş takibi yapıyor. Dünyada ne kadar namussuz, hırsız, dolandırıcı varsa Türkiye’ye geliyor. Türkiye’de bu siyasetçilerin müdafaası altına giriyor.”

‘GETİRSİNLER SANDIĞI HERKES DERSİNİ ALSIN’

Ağbaba, erken seçim argümanlarına ait de şunları belirtti:

“Bir müellif var, AKP’nin sözcüsü. AKP kendi söyleyemeyince ona yazdırıyor. AKP’nin MYK’sı sonrası erken seçim olacağına dair bir şeyler söylüyor. Ne vakit istiyorlarsa erken seçime partimiz de hazır, ittifakımız da hazır. Hodri meydan diyoruz, getirsinler sandığı herkes dersini alsın. Bunlar olağan Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefet önderiyken iktidardan fazla iş yapıyor. 3600’ü, taşerona kadroyu yaptı, artık EYT’yi yapacaklar, gençlerin KYK faizlerini sildi. Buradan çiftçilerimize seslenelim: Tarım Kredi Kooperatiflerine, Ziraat Bankası’na borcunuz varsa faizlerini ödemeyin, geldiğimiz gün sileceğiz. Esnafımıza sesleniyoruz, esnafımızın da hem kredi kooperatiflerine hem bankalara olan faizlerini sileceğimizi söylemek istiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.