Arnavutköy’deki terzi, hırsızlara isyan etti

İstanbul Arnavutköy’deki Anadolu Mahallesi’nde terzi dükkanı işleten modelist ve bayan teşebbüsçü Makul Demir, işletmesine dadanan hırsızlar nedeniyle isyan etti.

Tasarlayıp diktikten sonra satılması için kapının önüne koyduğu eserleri çalınan Demir, işyerine güvenlik kamerası taktırdı.

Lakin güvenlik kamerası da hırsızları korkutmadı. Demir, devayı dışarıya koyduğu eserleri kaldırmakta buldu.

Dilenciye reaksiyon gösterince kıyafeti çalındı

Öte yandan, içeriye girip para isteyen bir dilenci ise, bayan terzinin “Neden çalışmıyorsun” reaksiyonunun akabinde dükkanın önündeki kıyafeti çaldı. Hırsızlık anı ise kameraya yansıdı.

Hırsıza “ya parasını öde ya da eserimi geri getir” diye seslendi

4 kere soyulduğu tez eden Makul Demir, “Bu eserlerin hepsi benim üretimim ben modelistim hem tasarlıyorum hem üretiyorum. Burada benim yalnız olduğumu biliyorlar hırsız bizi tanıyor zati bir anlık boşluğumuzdan faydalanıyor ve çalıyor. Benim burada telefonum çalındı, dışarıda eserlerim çalındı daima kamera yokken çalınanlar başka bir husus yani. Güvenlik kamerasını izledim kapıda 550 TL’lik çarşafı çalmışlar ucuz bir şey değil ki. Kameradan izlediğim de fark ettim ki çalan kişi benim dükkanıma gelen bir dilenci. Birinci başta geldi benden para istedi ben de dedim ki ben tekim daha siftah yapmadım neden çalışmıyorsun, sonrasın da baktım ki kapıdaki eseri çalmış. Aldığı eserin ya parasını getirsin ya kendisini getirsin bu zahmetli bir eser ben uğraşıyorum bazen bir gün bazen iki gün gelip çalıyorlar nasıl üzülüyorum. Bu benim emeğim nitekim kimsenin emeği çalınmasın.” formunda konuştu.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.