Ankara simidine zam

Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş, Ankara’da simidin beş lira olacağını söyledi. Ayrıca Delibaş, bazı esnafların simidi 6 TL’ye sattığını açıkladı.

Delibaş, artan maliyetlerin simit fiyatlarına da yansıdığını belirterek “Aşırı artan maliyetler nedeniyle halihazırda 4 liradan satılan 90 gram simit fiyatının artışı için talepte bulunmuştuk. Tüm maliyetlerimiz artarken biz kafamıza göre artış yapamıyoruz. Bağlı bulunduğumuz üst kuruluşların bu zammı onaylaması gerekiyor” dedi.

Üst kuruluşların istenilen zammı onayladığını ve resmi yazının beklendiğini söyleyen Delibaş, “Yazının gelmesi ile birlikte bu hafta sonundan itibaren simit fiyatı artacak” diye konuştu.

Girdi maliyetlerindeki artış ile birlikte esnafın zor durumda olduğunu belirten Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş Simit için kullanılan ham madde fiyatlarına her geçen gün zamlanıyor. Kiralar aldı başını gitti. Asgari ücrete yıl içinde iki defa zam geldi. Bununla birlikte işçi maliyetleri arttı. Doğalgaz ve elektrik fiyatları yüksek” ifadelerini kullandı.

Daha önce zam talep ettiklerini ve taleplerinin onaylanana kadar maliyetlerin yeniden arttığını aktaran Delibaş, “Şimdi simit 5 TL olacak. Bazı esnaf 6 TL’den simit satıyor. Maliyetleri karşılamada zorlanıyoruz” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.