14 yaşındaki TikTok fenomeninin ‘stalker’ kabusu: Babası silahla…

Paylaş

Posta.com.tr / Geçen yıl 14 yaşındaki TikTok fenomeni Ava Majury’i takıntılı bir şekilde takip eden ve açık fotoğrafları için para ödemek istediğini söyleyerek rahatsız eden 18 yaşındaki Eric Rohan Justin, genç kızın babası tarafından vuruldu. 

Paylaş

Şimdi 15 yaşında olan Ava, TikTok’ta 1.2 milyon takipçiye sahip. Taşadığı travmatik olayı takipçileriyle paylaşan Ava, güvenliğinden endişe duyduğu için yüz yüze görüşmeleri bıraktı. 

Korkunç olaydan önce genç kız, sınıf arkadaşlarının Justin isimli sapığa Ava’nın fotoğraflarını ve kişisel bilgilerini sattığını öğrendi. 

Ava ayrıca, New York Times’a verdiği röportajda, okulundaki bir çocuğun Justin ile konuştuğunu ve uzun zamandır kendisini gözlediğini söyledi. 

Paylaş

Justin, 2020’nin başlarında Ava’nın videolarına yorum yapmaya başlamış. Ava başlangıçta Justin’e cevap vermiş. 

İlk temasın ardından Ava, arkadaşlarının Justin isimli sapığa bilgilerini ve hatta cep telefonunu sattığını öğrendi. 

Paylaş

18 yaşındaki Justin, Ava’ya mesaj göndermeye ve onu aramaya başladı. Ava’nın ailesi, bazı bilgiler için sınıftaki kişilerin matematik ödevini yaptığını öne sürdü. 

Justin’in 2 selfie için Ava’nın arkadaşına 300 dolar ödediği ortaya çıktı. Ancak Justin bununla sınırlı kalmadı. Ava’ya kalçasının ve ayaklarının fotoğrafı için para ödeyeceğine dair mesajlar atmaya başladı. 

Paylaş

Ava, Justin’i engelledi ancak Justin, engeli kaldırması için ona yüzlerce dolar ödeme yapmayı teklif etti. Karşılık alamayınca ‘evi basma’ planını devreye soktu.

Justin, elinde bir tüfekle Ava’nın evine geldi. Ön kapıya ateş etti ancak silahı tutukluk yapınca eski bir polis olan Ava’nın babası Rob, onu kovalamaya başladı. 

Rob, Justin’i kovaladıktan sonra tabancasını almak için eve geri döndüğünü ve ardından kapıda nöbet tuttuğunu söyledi.

Paylaş

Justin kısa bir süre sonra geri döndü ve Rob ona tüfeği bırakmasını söyledi. Ancak Justin bunu reddedince Rob onu silahla vurdu.

Polis, 18 yaşındaki sapığın iki telefonunda Ava’nın binlerce fotoğrafını ve yüzlerce saatlik videosunu buldu. 

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

fenomen stalker

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.